poniedziałek, 18 czerwca 2012

Śmierć 20-letniego pacjenta – prokuratura wszczęła postępowanie

W Małopolsce prokuratura wszczęła postępowanie o błąd w sztuce lekarskiej i przekroczenie uprawnień przez lekarza koordynującego przeszczepy. Jak informuje „Gazeta Krakowska” Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu prowadzi śledztwo ws. śmierci 20-letniego pacjenta.

W połowie kwietnia po upadku z rusztowania pacjent trafił z ciężkimi obrażeniami do szpitala, gdzie przez ponad miesiąc był leczony na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Po tym czasie zdecydowano o przeniesieniu pacjenta na chirurgię urazową. Po czterech dniach nastąpił zgon z powodu niedotlenienia mózgu.

Prokuratura wszczęła postępowanie z dwóch powodów. Po pierwsze podejrzewa, że powodem śmierci mógł być błąd medyczny. Po drugie doszło do przekroczenia uprawnień przez lekarza. Do prokuratury zadzwonił lekarz z pytaniem czy może od zmarłego pacjenta pobrać narządy do przeszczepu. W prokuraturze otrzymał informację, że powinien zwrócicie z takim pytaniem na piśmie. Jednak lekarz nie czekał na odpowiedź, która byłą negatywna, tylko przystąpił do pobrania narządów. Prokuratura nie wyrażała zgody na pobranie narządów gdyż zdecydowała o przeprowadzeniu sekcji zwłok w związku z pierwszym podejrzeniem.

Więcej: TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz