poniedziałek, 2 lipca 2012

Błąd diagnostyczny – lekarz nie rozpoznał zawału

27.6.2012 r. Sąd Rejonowy w Lublinie zmienił wyrok dla lekarza, który postawił błędną diagnozę. Do SOR-u zgłosił się pacjent z bólami w klatce piersiowej, lekarz zlecił wykonanie EKG. Jednak na jego podstawie lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości i pacjenta z zaleceniem rzucenia palenia odesłał do domu.

W domu pacjent poczuł się gorzej i wezwano karetkę. Na pomoc było już jednak za późno i pacjent zmarł. Jako przyczynę śmierci podano ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową.

W styczniu lekarz został skazany za narażenie pacjenta na niebezpieczeństwo na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć oraz pięcioletni zakaz wykonywania zawodu, grzywnę oraz nakazał zwrócić koszty sądowe w wysokości prawie 9 tys. zł.

Po uwzględnieniu odwołania i ponownym rozpatrzeniu Sąd zmniejszył karę pozbawienia wolności oraz zakaz wykonywania zawodu i orzekł karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat oraz zakaz wykonywania zawodu przez 2 lata. Natomiast w pozostałej części wyrok utrzymał w mocy.
Więcej: www.kurierlubelski.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz