niedziela, 23 grudnia 2012

Obowiązek rejestracji praktyki zawodowej dla lekarzy na kontraktach. Zostało niewiele dni - Rynek Zdrowia - rynekzdrowia.pl


Do końca roku każdy lekarz pracujący na kontrakcie musi zarejestrować praktykę zawodową. Z sygnałów napływających z okręgowych izb lekarskich wynika, że specjaliści zapominają o tym obowiązku lub czekają z nim do ostatniej chwili. Tymczasem brak rejestracji może formalnie oznaczać, że po 31 grudnia nie będą mogli pracować na kontrakcie w szpitalu czy przychodni.

Obowiązek ustawowyZ danych Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) wynika, że z ustawowego obowiązku wywiązało się dotąd ok. 21 tys. lekarzy, pracujących na kontraktach. Ilu do tej pory tego nie zrobiło trudno dokładnie oszacować.Z danych Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) wynika, że z ustawowego obowiązku wywiązało się dotąd ok. 21 tys. lekarzy, pracujących na kontraktach. Ilu do tej pory tego nie zrobiło trudno dokładnie oszacować.

Według wykazu praktyk lekarskich sporządzonego na podstawie Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą z października 2012 r. liczba zarejestrowanych praktyk była następująca :

1. Indywidualna praktyka lekarska - 20 082;
2. Indywidualna praktyka lekarska wyłącznie w miejscu wezwania - 11 088;
3. Indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska - 45 892;
4. Indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska w miejscu wezwania - 20 959;
5. Indywidualna praktyka lekarska wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego - 40 831:
6. Indywidualna specjalistyczna praktyka lekarska wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego -16 371;
7. Grupowa praktyka lekarska - 1 487;
8. Lekarze podsiadający praktykę lekarską - 103 380 (określone na podstawie indywidualnego numeru pozwolenia wykonywania zawodu NPWZ).

Jak informuje resort zdrowia duża część praktyk ma więcej niż jeden określony kod rodzaju praktyki, w związku z tym taka praktyka została uwzględniona w zestawieniu dwu lub trzykrotnie - dla każdego kodu, którym jest określona.

Całość na: Rynek Zdrowia
Obowiązek rejestracji praktyki zawodowej dla lekarzy na kontraktach. Zostało niewiele dni - Rynek Zdrowia - rynekzdrowia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz